Multikwik Extended Double Bowl Kit (DBKDS040)
DBKDS040
Hunter
From
Estimated delivery 5-7 working days
Qty
Extended Double Bowl Kit in 40mm pipe connection | Double Bowl, Double Nozzle.
All Traps have 75mm seals unless stated otherwise.
Manufacturer: Hunter
Product Code: DBKDS040
Identifying your Trap
All Multikwik Traps have a unique slip ring colour to aid size identification.
  • Blue = 32mm
  • Red = 40mm
  • White = 50mm